F1 Takvimi
Tur 13 · 2026

İtalya Grand Prix'si

Monza · Italy

4 Eyl Cum – 6 Eyl Paz

Tamamlandı

Program

Saatler seçili saat diliminde gösterilir.

Sonuçlar

Antrenman 1 4 Eyl Cum 13:30

SıraSürücüEn iyi turFarkTur
1LEC Charles LECLERCFerrari1:23.00829
2HAM Lewis HAMILTONFerrari1:23.181+0.17326
3RUS George RUSSELLMercedes1:23.312+0.30427
4LAW Liam LAWSONRed Bull Racing1:23.433+0.42526
5ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:23.644+0.63627
6NOR Lando NORRISMcLaren1:23.719+0.71126
7LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:23.802+0.79429
8BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:24.006+0.99821
9COL Franco COLAPINTOAlpine1:24.028+1.02027
10ARO Paul ARONAlpine1:24.177+1.16923
11PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:24.184+1.17626
12TSU Yuki TSUNODARacing Bulls1:24.571+1.56327
13HUL Nico HULKENBERGAudi1:24.626+1.61827
14BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:24.646+1.63828
15BRO Luke BROWNINGWilliams1:24.740+1.73225
16SAI Carlos SAINZWilliams1:24.827+1.81925
17IWA Ayumu IWASARed Bull Racing1:24.873+1.86524
18OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:25.852+2.84426
19BOT Valtteri BOTTASCadillac1:25.984+2.97627
20STR Lance STROLLAston Martin1:26.066+3.05823
21ALO Fernando ALONSOAston Martin1:26.072+3.06421
22HER Colton HERTACadillac1:29.922+6.9145

Yarış kontrol notları

  • Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Kırmızı bayrakRED FLAG

Hava durumu

  • Hava30.3–31.9 °C
  • Pist48.3–53.8 °C
  • Nem%38
  • Rüzgâr1.2 m/s
  • YağışYok

Antrenman 2 4 Eyl Cum 17:00

SıraSürücüEn iyi turFarkTur
1RUS George RUSSELLMercedes1:22.55931
2LEC Charles LECLERCFerrari1:22.679+0.12029
3ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:22.700+0.14132
4NOR Lando NORRISMcLaren1:22.943+0.38425
5HAM Lewis HAMILTONFerrari1:23.016+0.45727
6PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:23.028+0.46926
7LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:23.349+0.79026
8BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:23.370+0.81129
9VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:23.377+0.81830
10TSU Yuki TSUNODARacing Bulls1:23.455+0.89629
11COL Franco COLAPINTOAlpine1:23.619+1.06028
12LAW Liam LAWSONRed Bull Racing1:23.660+1.10137
13HUL Nico HULKENBERGAudi1:23.732+1.17328
14GAS Pierre GASLYAlpine1:23.773+1.21427
15BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:23.776+1.21722
16ALB Alexander ALBONWilliams1:23.853+1.29431
17SAI Carlos SAINZWilliams1:23.900+1.34130
18OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:24.407+1.84830
19ALO Fernando ALONSOAston Martin1:25.027+2.46818
20PER Sergio PEREZCadillac1:25.082+2.52328
21BOT Valtteri BOTTASCadillac1:25.149+2.59028
22STR Lance STROLLAston Martin1:25.253+2.69427

Hava durumu

  • Hava33.3–34.4 °C
  • Pist51.8–57.5 °C
  • Nem%31
  • Rüzgâr1.2 m/s
  • YağışYok

Antrenman 3 5 Eyl Cmt 13:30

SıraSürücüEn iyi turFarkTur
1RUS George RUSSELLMercedes1:22.21913
2HAM Lewis HAMILTONFerrari1:22.445+0.22621
3VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:22.569+0.35024
4ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:22.580+0.36118
5NOR Lando NORRISMcLaren1:22.625+0.40618
6LEC Charles LECLERCFerrari1:22.708+0.48921
7LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:22.724+0.50521
8PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:22.773+0.55421
9GAS Pierre GASLYAlpine1:22.898+0.67924
10COL Franco COLAPINTOAlpine1:23.101+0.88223
11HUL Nico HULKENBERGAudi1:23.126+0.90722
12LAW Liam LAWSONRed Bull Racing1:23.203+0.98423
13BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:23.298+1.07921
14BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:23.585+1.36623
15TSU Yuki TSUNODARacing Bulls1:23.817+1.59816
16SAI Carlos SAINZWilliams1:23.875+1.65628
17OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:24.020+1.80125
18ALB Alexander ALBONWilliams1:24.437+2.21829
19ALO Fernando ALONSOAston Martin1:24.919+2.70020
20BOT Valtteri BOTTASCadillac1:25.004+2.78520
21PER Sergio PEREZCadillac1:25.031+2.81220
22STR Lance STROLLAston Martin1:25.555+3.33620

Hava durumu

  • Hava30.2–32.3 °C
  • Pist48.9–54 °C
  • Nem%41
  • Rüzgâr1.2 m/s
  • YağışYok

Sıralama 5 Eyl Cmt 17:00

SıraSürücüQ1Q2Q3Tur
1GAS Pierre GASLYAlpine1:22.6121:22.0771:21.78618
2RUS George RUSSELLMercedes1:22.7791:22.1611:21.84617
3PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:22.9241:22.0171:21.96618
4LEC Charles LECLERCFerrari1:22.9021:22.5091:22.00418
5HAM Lewis HAMILTONFerrari1:22.8471:22.5161:22.01115
6VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:22.6311:22.1881:22.07017
7ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:22.7581:21.8821:22.09318
8COL Franco COLAPINTOAlpine1:22.6621:22.4001:22.22018
9NOR Lando NORRISMcLaren1:22.6591:22.0671:22.25619
10LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:22.7271:22.3451:22.28618
11BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:22.9461:22.51712
12BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:22.9061:22.75615
13HUL Nico HULKENBERGAudi1:23.4401:22.77912
14LAW Liam LAWSONRed Bull Racing1:22.9891:22.82117
15SAI Carlos SAINZWilliams1:23.6161:23.45315
16OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:23.4661:23.45415
17TSU Yuki TSUNODARacing Bulls1:23.7556
18ALB Alexander ALBONWilliams1:24.3566
19BOT Valtteri BOTTASCadillac1:24.3649
20PER Sergio PEREZCadillac1:24.5959
21ALO Fernando ALONSOAston Martin1:25.1506
22STR Lance STROLLAston Martin1:25.2229

Hava durumu

  • Hava33.6–34.2 °C
  • Pist51.3–56.1 °C
  • Nem%34
  • Rüzgâr1.4 m/s
  • YağışYok

Yarış 6 Eyl Paz 16:00

⏱ En hızlı tur ANT Kimi ANTONELLI · 1:23.504 · 53. tur

SıraSürücüTurSüre / FarkPuan
1ANT Kimi ANTONELLIMercedes531:51:15.281 ⏱25
2RUS George RUSSELLMercedes53+3.85718
3VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing53+14.71815
4NOR Lando NORRISMcLaren53+19.05612
5PIA Oscar PIASTRIMcLaren53+19.25310
6HAM Lewis HAMILTONFerrari53+24.6558
7GAS Pierre GASLYAlpine53+27.3516
8LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls53+45.1364
9COL Franco COLAPINTOAlpine53+47.3532
10TSU Yuki TSUNODARacing Bulls53+58.1871
11BOR Gabriel BORTOLETOAudi53+65.187
12HUL Nico HULKENBERGAudi53+66.187
13SAI Carlos SAINZWilliams53+74.117
14LAW Liam LAWSONRed Bull Racing53+75.609
15BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team53+78.958
16OCO Esteban OCONHaas F1 Team52+1 tur
17ALB Alexander ALBONWilliams52+1 tur
18PER Sergio PEREZCadillac52+1 tur
19BOT Valtteri BOTTASCadillac51+2 tur
DNFSTR Lance STROLLAston Martin26Bitiremedi
DNFALO Fernando ALONSOAston Martin23Bitiremedi
DNFLEC Charles LECLERCFerrari1Bitiremedi

Start grid

Sıralama sonucuna göre
  1. 1GAS1:21.786
  2. 2RUS1:21.846
  3. 3LEC1:22.004
  4. 4HAM1:22.011
  5. 5VER1:22.070
  6. 6PIA1:21.966
  7. 7COL1:22.220
  8. 8NOR1:22.256
  9. 9LIN1:22.286
  10. 10BOR1:22.517
  11. 11BEA1:22.756
  12. 12HUL1:22.779
  13. 13SAI1:23.453
  14. 14OCO1:23.454
  15. 15TSU1:23.755
  16. 16BOT1:24.364
  17. 17PER1:24.595
  18. 18STR1:25.222
  19. 19ANT1:22.093
  20. 20ALB1:24.356
  21. 21ALO1:25.150
  22. 22LAW1:22.821

Lastik stratejisi

  • S Yumuşak
  • M Orta
  • H Sert
  • ANTMM
  • RUSH
  • VERMH
  • NORH
  • PIAH
  • HAMM
  • GASH
  • LINH
  • COLH
  • TSUM
  • BORM
  • HULHM
  • SAIHM
  • LAWHM
  • BEAH
  • OCOHM
  • ALBHS
  • PERSM
  • BOTMS
  • STRH
  • ALOS
  • LEC

153

Pit stoplar

30 pit stop
TurSürücüDuruş (s)Pit yolu (s)
3NOR–1840.7
3VER–1844.1
3BOR–1842.7
3GAS–1844.6
3PER–1842.5
3ANT–1842.6
3ALO–1839.4
3STR–1842.0
3TSU–1840.0
3ALB–1842.5
3HUL–1844.1
3LAW–1841.5
3OCO–1842.6
3LIN–1842.6
3COL–1844.9
3HAM–1845.2
3SAI–1842.7
3RUS–1846.2
3BOT–1841.8
3PIA–1840.4
3BEA–1843.4
12LAW–31.1
27PER–28.4
27HUL–24.2
27OCO–27.2
27SAI–24.5
27BOT–35.2
28VER–24.9
28ANT–24.9
46ALB–26.3

Yarış kontrol notları

  • Tur 3Güvenlik aracıSAFETY CAR DEPLOYED
  • Tur 28Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Tur 29Sanal güvenlik aracıVSC ENDING
  • Tur 30Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 11 (PER) - FAILING TO FOLLOW RACE DIRECTORS INSTRUCTIONS – ESCAPE ROAD INSTRUCTIONS

Hava durumu

  • Hava31.7–32.9 °C
  • Pist51.1–57.1 °C
  • Nem%38
  • Rüzgâr1.4 m/s
  • YağışYok