F1 Takvimi
Tur 9 · 2026

Britanya Grand Prix'si

Silverstone · United Kingdom

3 Tem Cum – 5 Tem Paz

Tamamlandı

Program

Saatler seçili saat diliminde gösterilir.

Sonuçlar

Antrenman 1 3 Tem Cum 14:30

SıraSürücüEn iyi turFarkTur
1HAM Lewis HAMILTONFerrari1:29.26032
2ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:29.473+0.21329
3LEC Charles LECLERCFerrari1:29.859+0.59931
4RUS George RUSSELLMercedes1:29.938+0.67831
5PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:30.147+0.88725
6VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:30.240+0.98027
7NOR Lando NORRISMcLaren1:30.288+1.02827
8HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:30.338+1.07828
9HUL Nico HULKENBERGAudi1:30.743+1.48329
10LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:30.850+1.59028
11COL Franco COLAPINTOAlpine1:30.966+1.70628
12BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:31.035+1.77528
13LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:31.339+2.07932
14BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:31.373+2.11327
15SAI Carlos SAINZWilliams1:31.684+2.42433
16OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:31.684+2.42427
17ALB Alexander ALBONWilliams1:31.697+2.43730
18BOT Valtteri BOTTASCadillac1:32.150+2.89022
19PER Sergio PEREZCadillac1:32.241+2.98123
20ALO Fernando ALONSOAston Martin1:32.957+3.69725
21GAS Pierre GASLYAlpine1:33.019+3.75925
22STR Lance STROLLAston Martin1:33.130+3.87026

Hava durumu

  • Hava20.8–23.3 °C
  • Pist38–43.2 °C
  • Nem%48
  • Rüzgâr1.7 m/s
  • YağışYok

Sprint Sıralama 3 Tem Cum 18:30

SıraSürücüSQ1SQ2SQ3Tur
1HAM Lewis HAMILTONFerrari1:29.2731:28.7471:28.37614
2ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:29.7461:28.8461:28.38715
3VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:29.6891:29.2421:28.69712
4LEC Charles LECLERCFerrari1:29.3801:28.9221:28.70314
5RUS George RUSSELLMercedes1:29.6751:29.2461:28.73315
6NOR Lando NORRISMcLaren1:30.1421:29.4011:28.74015
7PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:29.5831:29.1201:28.77212
8HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:29.4701:29.2801:28.83514
9LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:29.8501:29.0671:28.92712
10LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:30.4531:29.3301:29.36712
11GAS Pierre GASLYAlpine1:30.4441:29.4829
12BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:30.4071:29.67912
13HUL Nico HULKENBERGAudi1:30.1071:29.70712
14COL Franco COLAPINTOAlpine1:30.8941:29.9839
15SAI Carlos SAINZWilliams1:31.0731:30.19712
16ALB Alexander ALBONWilliams1:30.7791:30.65013
17BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:31.0836
18OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:31.7146
19PER Sergio PEREZCadillac1:31.7766
20BOT Valtteri BOTTASCadillac1:32.0206
21ALO Fernando ALONSOAston Martin1:32.9105
22STR Lance STROLLAston Martin1:32.9885

Hava durumu

  • Hava24.4–26.2 °C
  • Pist39.3–43.5 °C
  • Nem%34
  • Rüzgâr2.8 m/s
  • YağışYok

Sprint 4 Tem Cmt 14:00

⏱ En hızlı tur ANT Kimi ANTONELLI · 1:31.607 · 17. tur

SıraSürücüTurSüre / FarkPuan
1ANT Kimi ANTONELLIMercedes1726:12.129 ⏱8
2HAM Lewis HAMILTONFerrari17+2.7457
3NOR Lando NORRISMcLaren17+9.7836
4RUS George RUSSELLMercedes17+10.6395
5LEC Charles LECLERCFerrari17+12.6204
6VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing17+16.5503
7PIA Oscar PIASTRIMcLaren17+17.5512
8LAW Liam LAWSONRacing Bulls17+30.2331
9HAD Isack HADJARRed Bull Racing17+30.953
10LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls17+35.110
11GAS Pierre GASLYAlpine17+40.273
12COL Franco COLAPINTOAlpine17+41.026
13BOR Gabriel BORTOLETOAudi17+42.499
14BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team17+45.784
15HUL Nico HULKENBERGAudi17+46.680
16OCO Esteban OCONHaas F1 Team17+49.810
17SAI Carlos SAINZWilliams17+50.379
18ALB Alexander ALBONWilliams17+50.757
19BOT Valtteri BOTTASCadillac17+75.117
20ALO Fernando ALONSOAston Martin17+91.872
21STR Lance STROLLAston Martin16+1 tur
22PER Sergio PEREZCadillac16+1 tur

Start grid

Sprint Sıralama sonucuna göre
  1. 1HAM1:28.376
  2. 2ANT1:28.387
  3. 3VER1:28.697
  4. 4LEC1:28.703
  5. 5RUS1:28.733
  6. 6NOR1:28.740
  7. 7PIA1:28.772
  8. 8HAD1:28.835
  9. 9LAW1:28.927
  10. 10LIN1:29.367
  11. 11GAS1:29.482
  12. 12BOR1:29.679
  13. 13HUL1:29.707
  14. 14COL1:29.983
  15. 15SAI1:30.197
  16. 16BEA1:31.083
  17. 17OCO1:31.714
  18. 18PER1:31.776
  19. 19BOT1:32.020
  20. 20ALO1:32.910
  21. 21STR1:32.988
  22. 22ALB1:30.650

Lastik stratejisi

  • S Yumuşak
  • M Orta
  • ANTM
  • HAMM
  • NORM
  • RUSM
  • LECM
  • VERM
  • PIAM
  • LAWM
  • HADM
  • LINM
  • GASM
  • COLM
  • BORM
  • BEAM
  • HULM
  • OCOM
  • SAIM
  • ALBM
  • BOTS
  • ALOS
  • STRM
  • PERM

117

Pit stoplar

2 pit stop
TurSürücüDuruş (s)Pit yolu (s)
2PER–48.6
14STR–30.9

Yarış kontrol notları

  • Tur 8Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 11 (PER) - CAUSING A COLLISION (12:05:54)

Hava durumu

  • Hava22.3–24.3 °C
  • Pist36.7–40.8 °C
  • Nem%54
  • Rüzgâr2.4 m/s
  • YağışYok

Sıralama 4 Tem Cmt 18:00

SıraSürücüQ1Q2Q3Tur
1ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:29.7191:28.4931:28.11119
2LEC Charles LECLERCFerrari1:29.5341:28.6261:28.28618
3HAM Lewis HAMILTONFerrari1:29.6441:28.8641:28.45817
4RUS George RUSSELLMercedes1:29.9851:28.9201:28.48117
5HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:29.2761:29.0691:28.74618
6NOR Lando NORRISMcLaren1:30.1861:29.3831:28.87717
7VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:29.5491:29.1131:28.89318
8PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:29.9711:29.2181:29.03218
9LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:29.6611:29.3241:29.30517
10LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:29.3001:29.4291:29.71620
11BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:30.2691:29.46110
12GAS Pierre GASLYAlpine1:30.3451:30.06312
13HUL Nico HULKENBERGAudi1:29.5391:30.07615
14BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:30.5701:30.50115
15SAI Carlos SAINZWilliams1:30.5621:30.62315
16ALB Alexander ALBONWilliams1:30.6381:31.34114
17OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:30.6809
18BOT Valtteri BOTTASCadillac1:31.2278
19COL Franco COLAPINTOAlpine1:31.3215
20PER Sergio PEREZCadillac1:31.4519
21STR Lance STROLLAston Martin1:32.8639
22ALO Fernando ALONSOAston Martin1:33.0259

Hava durumu

  • Hava24.9–25.9 °C
  • Pist38.2–44.4 °C
  • Nem%48
  • Rüzgâr2.2 m/s
  • YağışYok

Yarış 5 Tem Paz 17:00

⏱ En hızlı tur ANT Kimi ANTONELLI · 1:31.777 · 37. tur

SıraSürücüTurSüre / FarkPuan
1LEC Charles LECLERCFerrari521:27:11.33525
2RUS George RUSSELLMercedes52+0.42718
3HAM Lewis HAMILTONFerrari52+0.77215
4NOR Lando NORRISMcLaren52+1.14912
5HAD Isack HADJARRed Bull Racing52+1.59810
6LAW Liam LAWSONRacing Bulls52+2.0238
7LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls52+2.2146
8BOR Gabriel BORTOLETOAudi52+2.4134
9COL Franco COLAPINTOAlpine52+3.2292
10GAS Pierre GASLYAlpine52+3.4451
11PIA Oscar PIASTRIMcLaren52+4.014
12BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team52+5.245
13OCO Esteban OCONHaas F1 Team52+5.512
14PER Sergio PEREZCadillac52+7.403
15ANT Kimi ANTONELLIMercedes52+8.005 ⏱
16BOT Valtteri BOTTASCadillac52+8.162
17SAI Carlos SAINZWilliams51+1 tur
18ALO Fernando ALONSOAston Martin51+1 tur
19STR Lance STROLLAston Martin51+1 tur
DNFVER Max VERSTAPPENRed Bull Racing46Bitiremedi
DNFALB Alexander ALBONWilliams43Bitiremedi
DNFHUL Nico HULKENBERGAudi36Bitiremedi

Start grid

Sıralama sonucuna göre
  1. 1ANT1:28.111
  2. 2LEC1:28.286
  3. 3HAM1:28.458
  4. 4RUS1:28.481
  5. 5HAD1:28.746
  6. 6NOR1:28.877
  7. 7VER1:28.893
  8. 8PIA1:29.032
  9. 9LIN1:29.305
  10. 10LAW1:29.716
  11. 11BOR1:29.461
  12. 12HUL1:30.076
  13. 13BEA1:30.501
  14. 14SAI1:30.623
  15. 15GAS1:30.063
  16. 16ALB1:31.341
  17. 17OCO1:30.680
  18. 18BOT1:31.227
  19. 19COL1:31.321
  20. 20PER1:31.451
  21. 21ALO1:33.025
  22. 22STR1:32.863

Lastik stratejisi

  • S Yumuşak
  • M Orta
  • H Sert
  • LECMHS
  • RUSMHM
  • HAMMHS
  • NORMHMS
  • HADMHMS
  • LAWMHS
  • LINMHS
  • BORMHS
  • COLMHS
  • GASMHS
  • PIAHMS
  • BEAMHS
  • OCOMHS
  • PERMHS
  • ANTMHM
  • BOTMHS
  • SAIMHS
  • ALOMHS
  • STRMHS
  • VERMHM
  • ALBHMSS
  • HULMH

152

Pit stoplar

51 pit stop
TurSürücüDuruş (s)Pit yolu (s)
1ALB–44.1
2PIA–40.5
14ALB–41.2
17VER–28.7
17HUL–28.9
18STR–28.7
19HAD–29.9
20ALO–28.7
20SAI–28.8
21PER–29.3
21OCO–43.2
22COL–29.3
23GAS–33.6
23ALB–39.6
23HAM–34.8
23RUS–28.6
25LEC–28.4
26BOR–28.6
27LIN–28.9
28NOR–28.8
28LAW–28.7
29BOT–31.5
29BEA–29.9
34HUL–35.8
34RUS–28.3
35ANT–28.9
35ALB–31.4
36PIA–29.5
38NOR–29.8
38VER–28.9
38HAD–36.4
40ALB–32.5
41ANT–41.2
43ANT–33.6
46PER–29.8
46ALO–29.9
46STR–46.2
46BOT–29.5
47BOR–29.9
47HAD–29.6
47LAW–28.5
47OCO–31.2
47LIN–32.1
47COL–29.4
47PIA–29.0
47BEA–30.2
48NOR–28.4
48GAS–28.7
48LEC–28.8
48HAM–28.7
48SAI–29.2

Yarış kontrol notları

  • Tur 5Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 23 (ALB) (15:04:34)
  • Tur 7Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 44 (HAM) - FALSE START - MOVING BEFORE SIGNAL (15:03:53)
  • Tur 22Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Tur 22Sanal güvenlik aracıVSC ENDING
  • Tur 38Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 18 (STR) - TRACK LIMITS
  • Tur 39Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Tur 39Sanal güvenlik aracıVSC ENDING
  • Tur 40Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 18 (STR) - TRACK LIMITS (5TH OFFENCE)
  • Tur 42Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 18 (STR) - TRACK LIMITS (6TH OFFENCE)
  • Tur 47Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 12 (ANT) - TRACK LIMITS
  • Tur 48Güvenlik aracıSAFETY CAR DEPLOYED
  • Tur 51Güvenlik aracıSAFETY CAR IN THIS LAP
  • Tur 51Güvenlik aracıSAFETY CAR DEPLOYED
  • Tur 52Güvenlik aracıSAFETY CAR IN THIS LAP

Hava durumu

  • Hava24.1–26.1 °C
  • Pist37.5–43.8 °C
  • Nem%48
  • Rüzgâr1.7 m/s
  • YağışYok